"Грошова допомога" від шахраїв: за минулу добу п’ятеро буковинців стали жертвами аферистів
Минулої доби п’ятеро буковинців стали жертвами шахраїв. Поліцейські вкотре закликають громадян дотримуватись правил онлайн-безпеки.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Загальна сума збитків, завданих жителям Чернівецького району, становить майже 144 тисячі гривень. За фактами шахрайських дій відносно буковинців слідчі поліції проводять досудові розслідування.
Учора, 9 травня, до відділення поліції № 5 (м. Глибока) Чернівецького РУП із заявою про шахрайство звернулася 43-річна жителька села Кам’янка. Заявниця розповіла, що у одному із месенджерів їй надійшло повідомлення про можливість отримання грошової допомоги. Після того, як жінка перейшла за посиланням їй зателефонував невідомий, якому вона назвала конфіденційні дані. У подальшому з банківського рахунку буковинки зникло 24 тисячі гривень.
Того ж дня жертвами шахрайства стали ще четверо буковинців. Дізнавшись персональні дані аферисти перерахували з банківських рахунків двох 35-річних жительок Глибоки 19 та 14 тисяч гривень.
Також внаслідок протиправних дій шахраїв 45-річний мешканець села Василів втратив з банківської картки 65 тисяч гривень, а житель села Динівці – майже 22 тисячі гривень.
Відомості про вказані факти поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі тривають досудові розслідування.
Щоб захистити заощадження від шахраїв, поліцейські Чернівецької області вкотре наголошують громадянам на дотриманні основних правил онлайн-безпеки:
- ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо отримання будь-якої благодійної допомоги. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;
- дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок, перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;
- не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон), ні у телефонному режимі, ані на сумнівних сайтах;
Якщо ви випадково розсекретили свої банківські дані – негайно телефонуйте до фінансової установи за номером, вказаним на звороті картки, блокуйте її та отримайте поради стосовно подальших дій.