Перші симтоми раку, - більше інформації у новині

Перші симтоми раку, - більше інформації у новині

Нині рак вже не звучить як вирок. Це важке захворювання піддається лікуванню і чимало хворих позбувається цього діагнозу. Правда, за однієї умови: коли онкозахворювання виявили у ранній стадії. Утім, часто трапляються випадки, коли люди ігнорують тривожні симптоми, не йдуть на консультацію до спеціаліста, бо бояться почути невтішний діагноз. Утім, ховати голову у пісок – не найкраща стратегія. Така поведінка не відвертає хвороби, а лише призводить до того, що рак виявляють у третій-четвертій стадії, коли допомогти вже дуже складно.

В успішному лікуванні раку вирішальну роль відіграє час, коли людина звернулася по допомогу. Організм часто подає сигнали на початку виникнення хвороби. Варто лише прислухатися до себе і не зволікати з візитом до лікаря.

У розумінні більшості людей типовими симптомами раку є пухлина і біль. Нині ми поговоримо з лікарем-онкологом, медичним директором Львівського онкоцентру Володимиром Лудчаком про нетипові симптоми онкозахворювань, коли хвороба лише виникає і організм сигналізує про те, що з ним щось не так. І коли звернутися до спеціалістів саме після появи цих симптомів, захворювання можна виявити у початковій стадії, коли воно добре піддається лікуванню.

Ще один важливий нюанс: симптоми, про які піде мова нижче, можуть бути не лише при онкозахворюваннях, а й при інших хворобах. Тому виявивши один чи декілька таких симптомів у себе, не ставте собі відразу діагноз – рак, але обов’язково підіть на консультацію до спеціаліста, щоб його виключити. Рання діагностика може значно покращити прогноз лікування.

Симптоми, які мають насторожити і змусити піти на консультацію до лікаря

Онколог Володимир Лудчак радить не зволікати з візитом до спеціаліста, якщо виникли такі симптоми і не зникають упродовж 2-3 тижнів:

Незрозуміла втома та слабкість. Надмірна втома при звичних фізичних чи психологічних навантаженнях, яка не проходить після відпочинку та сну, має змусити людину піти на консультацію до лікаря.

Раптова втрата ваги. Різка втрата ваги без зміни дієти або фізичної активності має насторожити.

Зміни у родимках. Зміна кольору, розміру, форми або кровоточивість родимок є тривожним сигналом.

Біль у тілі, що не минає. Тривалий біль в будь-якій частині тіла, який не зникає.

Зміни в роботі кишківника або сечового міхура.Постійні закрепи, діарея, або чергування закрепів та проносів понад 2-3 тижні, кров у сечі або калових масах, часте сечовипускання.

Нетипові кровотечі або виділення. Кровотечі між менструаціями, після менопаузи, кровотечі або виділення з носа, грудей або інші незвичні кровотечі або виділення.



 

 

Новини України