Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів (Фото)

Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора десятьом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру.

Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, підроблення та використання підроблених документів, а також виготовлення, зберігання або збут підроблених державних цінних паперів чи голографічних захисних елементів (ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 199 КК України).

За даними слідства, учасники злочинної організації систематично виготовляли підроблені офіційні документи – водійські та інші посвідчення, свідоцтва, довідки, паспорти, у тому числі іноземних зразків, із нанесенням голографічних захисних елементів.

Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів Фото-1Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів Фото-2Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів Фото-3Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів Фото-4Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка займалася масовим виготовленням підроблених документів Фото-5

Для цього підозрювані за місцем свого проживання та в спеціально орендованих квартирах облаштували «типографію» зі спецтехнікою та обладнанням – принтерами, програмним забезпеченням, плівкою, пластиком та голографічними захисними елементами. Вартість одного підробленого документу становила від 300 до 1500 доларів США.

Через спеціально створені Телеграм-канали підозрювані отримували замовлення від покупців. Після перерахування коштів на банківські картки чи електронні гаманці пересилали готовий «документ» поштою. З метою конспірації під час пересилання замовлення підозрювані використовували вигадані анкетні дані та підроблені документи на себе.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання підозрюваних та у їхніх транспортних засобах, а також в місцях виготовлення підроблених документів на території Київської, Закарпатської, Харківської, Одеської, Сумської, Дніпропетровської, Рівненської областей та у місті Києві. Вилучили телефони, комп’ютерну техніку, кліше, підроблені печатки державних установ, голографічну плівку, порожні бланки посвідчень та пристрої для нанесення плівки на офіційні документи, банківські картки, а також гроші.

Дев’ятьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України, ще один – організатор наразі перебуває за кордоном.

За клопотанням прокурорів усім затриманим обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управлінням Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту карного розшуку Нацполіції України та Департаменту внутрішньої безпеки СБУ.

Новини України