Сканером по контрабанді: на кордоні з Угорщиною працюватиме додатковий мобільний рентген Rapiscan (Фото)
25 червня, на КПП «Чоп – Захонь», що на кордоні з Угорщиною, відбулася урочиста церемонія передачі нового мобільного рентгенівського сканера Rapiscan, придбаного за європейські гранти у рамках ініціативи Україна-ЄС «Шляхи солідарності».
Учасники заходу: заступник Голови Державної митної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олег Ніколайчук, експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, Міжнародної організації з міграції та Міжнародного центру розвитку міграційної політики, а також представники Генерального директорату з мобільності і транспорту Єврокомісії, керівництво Закарпатської митниці, Чопського прикордонного загону та Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Закарпатській області.
На початку візиту на українсько-угорський кордон посадові особи Закарпатської митниці провели для міжнародної делегації ознайомчу екскурсію на митному посту «Тиса», розповівши про його режим функціонування, пропускну спроможність, проведення митного контролю та оформлення транспортних засобів. Відтак, іноземні гості мали можливість наочно побачити щоденну роботу інспекторів на виїзді та в’їзді в Україну, як на пасажирському так і на вантажному напрямку, зокрема і в боксі поглибленого огляду із залученням кінологічних команд.
Під час дискусії міжнародні експерти цікавилися, як можуть сприяти у короткостроковій перспективі покращенню функціонування КПП та збільшенню пропускної спроможності у рамках Програми ЄС СЕF та інших проектів, що фінансуються через Представництво ЄС в Україні.
Після презентації роботи нової мобільної скануючої системи Rapiscan міжнародні експерти, насамперед, подякували керівництву Держмитслужби України за ефективну співпрацю та успішну реалізацію європейських ініціатив, серед яких – придбання для митниці сучасного сканера вартістю 2,5 млн євро. Адже використання скануючих пристроїв дозволить митникам не лише оперативно здійснювати митні формальності, а й прискорювати рух зовнішьоторговельних вантажів, вирішувати завдання превентивного характеру для попередження митних правопорушень для їх виявлення. Саме така практика роботи діє в митних органах розвинутих країн світу.
Зі свого боку, Олег Ніколайчук подякував іноземним донорам за технічне оснащення митної інфраструктури та надання додаткової мобільної скануючої системи. Завдяки її роботі митники ефективніше протидіятимуть митним правопорушенням і контрабанді, розвиватимуть інформаційні технології, швидше оформлятимуть експортно-імпортні вантажі, відповідно - збільшиться пропускна спроможність на кордоні України з Євросоюзом. До речі, у найближчий час планується придбання ще двох таких сканерів для інших пунктів пропусків.
Як зазначив начальник Закарпатської митниці Олександр Семирга, першочергове завдання нового сканера – зменшити навантаження на ділянку «виїзд з митної території України» та прискорити процес митного оформлення великогабаритного транспорту. Бо досі залучався єдиний стаціонарний сканер, розташований при в’їзді в Україну, відповідно інспектори витрачали більше часу, аби здійснити митний контроль та перевірку переміщуваних товарів. Тепер економія часу становитиме вдвічі менше при проходженні митних процедур для перевізників.